Přátelé online - Friends - Priatelia


.: Spřátelené stránky
Nejrozsáhlejší stránka o seriálu Dva a půl chlapa v ČR. Jessica Alba Buffy Latin.cz Baner - The IT Crowd

TOPlist TOPlist
Reklama:
Stránka o seriálu Dva a půl chlapa

Bruce Willis:

Většina diváků považuje Bruce (Waltera) Willise za čistokrevného Američana. Není tomu tak. Willis se narodil roku 1955 v Západním Německu, přesně v Idar-Obersteinu. Zde přežíval do svých šestnácti let se svými sourozenci - sestrou Flo a dvěma bratry Robertem (producent, který zemřel v roce 2001) a Davidem. Roku 1971 a Bruce odešel do New Jersey.

Zde vystudoval Pens Grove High School. Již zde se projevil jeho herecký talent, kdy vystupoval se svými skautskými přáteli (Lvíčata). Avšak tím samozřejmě jeho kariéra nezačala. Po střední škole pracoval jako údržbář, mechanik, pumpař, hlídač v chemické továrně. Touto prací si vydělával na hereckou školu Montclaire State Collage, kde při konci studia obdržel čestný doktorát.

Bohužel ani po studiu si Willise žádní velcí producenti nevšimli. Bruce hrál především v divadle + v několika reklamách na džíny. Všímat si ho začala televize až počátkem 90.let. Od televize dostal roli v Miami Vice, která ho proslavila natolik, že dostal roku 1985 hlavní roli ve filmu Moonlighting. O dva roky později natočil stejnojmenný televizní seriál, za nějž dostal cenu Emmy. Stejného roku se oženil s Demi Moore, s kterou splodil tři děti (Rumer Glenn -1989, Scout Laurie - 1991 a Tallulah Belle - 1994). Téhož roku také dostal roli ve filmu Schůzka naslepo, kde si zahrál manažera po boku Kim Basingerové.

Roku 1989 se stává Bruce Willis jednou z nejslavnějších celebrit světa. Byl totiž obsazen do průkopnického filmu Smrtonosná past. Film strhl neuvěřitelnou lavinu událostí. Čím byla Smrtonosná past výjimečná? Do tohoto roku se objevovali pouze filmy s hlavním hrdinou, který byl kulturista (viz. Schwarzenegger nebo Stallone) a během filmu neprohodil větší množství dialogů. Také jim nedocházeli náboje a jejich protivník byl většinou neohrabaný tupý surovec. Smrtonosná past přinesla revoluci v kladném i záporném hrdinovi. Kladným hrdinou je chicagský policista McLane (Bruce Willis), který je obyčejným mužským, jenž se dostává do opravdu prekérních situací a celý film má cynické poznámky typu "To snad neni možný, já zabiju terouše, kterej má číslo bot jak moje ségra". Naproti tomu stojí též fakt, že hlavního "zlého bosse" Hanse Grubbera ve filmu ztvárnil Alan Rickman. Ten byl chytrý, vynalézavý a elegantní.

Později byly natočeny další dva díly, které sice nestrhli takovou revoluci, zato však Willisovi vydělali pěkný balík peněz.

Od té doby hrál ve filmu Willis téměř neustále. Zahrál si v Posledním skautovi, Smrt jí sluší, 12 opic či kultovním Pulp Fiction : Historky z podsvětí od režiséra Quentina Tarantina. Bruce Willis se znovu opravdu vynořil až roku 1997, kdy si zahrál hlavní roli ve filmu Pátý Element po boku sira Iana Holma, Milly Jovovich a Garryho Oldmana taxikáře (nyní zachránce světa) Korbena Dallase. Film je byl divácky úspěšný a Willis začal znovu "opravdu" hrát.

Zahrál si v katastrofickém filmu Armageddon a úspěšné komedii Můj soused zabiják. Též si zahrál v klasickém hororu Šestý smysl od Shyamalana. Tito dva spolu později znovu spolupracovali na zvláštně pojaté "komiksové" adaptaci Vyvolený, který bohužel nezaznamenal téměř žádný úspěch. Roku, kdy natočil Vyvoleného a Můj soused zabiják se s Demi Moore rozvedl.

Toho roku znovu polevil. Zahrál si spolu s John Bob Thortonem ve skvělé komedii Banditi. Na scénu se vrátil znovu až roku roku 2003, kdy si zahrál velitele v úspěšném válečném film Slzy Slunce.

Zanedlouho ho uvidíme v dalším pokračování uspěšného filmu Smrtonosná past 4.
Recenze byla převzata ze serveru: Oberon

© COPYRIGHT 2004 - 2009